Motivační program YCL

Pro děti i pro dospělé

Motivační program pro děti i dospělé
Motivační program pro děti i dospělé

Cílem metodiky není děti vzájemně srovnávat, ale motivovat je. Metodika oceňuje upřednosťnuje zlepšování jedince. Počítá se s tím, že každý má jinou fizickou úroveň, dovednosti a možnosti se sportu věnovat.

Oddíl vytvořil a používá původní metodiku výcviku. Ta je především orientována na děti a mládež, ale jsou do ní zapojení i dospělí členové oddílu.

Metodika zahrnuje jak přípravu na souši, tak činnosti na vodě i rozvoj síly a koordinace a rovnováhy. Té je věnováno zejména období zimní přípravy.

Katagorie rozlišuje 6 úrovní dovedností. Ty pokrývájí nekončíčí možnosti windsurfingu.

V první kateorii "Přípravka" začínají naši nejmenší členové. Osvojení dovedností probíhá nejprve na "souši". Využívá se náš windsurfový trenažér. Neprve pro nácvik pádlování, následně se nasadí plachta přiměřené velikosti a děti trénují vytažení plachty, rozjezd, ovládání směru a také obrat proti větru. Na vodě se první kategorie zaměřuje na pádlování na pevném prkně (SUP).

Další kategorie opět venují značnou pozornost přípravě na souši, kde se postupně piluje technika obratu, nácvik jízdy v trapézu, poutkách, halsa atd.

Začátečníci již bezpečně zvládají SUP a jsou schopni při mírném větru jízdy na windsurfu v přímém směru a zvládnou obrat. Další kategorie obrat piluje, přidává se řízená jízde mezi bojkami, první halsy, atd.

Pro pokročilejší jsou následně připraveny kategorie, kde se již jezdí na kratších prknech bez středové ploutve, nacvičuje se jízda v trepézu, poutkách, atd.  

Nekončící možnosti windsurfingu
Je pořád kam se posouvat