Windsurfing v Litomyšli

Vedle paddleboardingu něco dalšího. Další dimenze SUPu. Preferujete více adrenalinu? Vezměte plachtu a pojďte na windsurf.

Je to výzva - bojujete sami se sebou, ale také se dvěma živly - vodou a větrem.


Windsurfing je velmi emotivní sport, spojuje rovnováhu, cit pro vítr a svobodu pohybu po vodní hladině. Nabízí nekončící možnost zdokonalování. Jeho základy díky novým metodám výuky zvládají děti již od 7 let. Pro dospělé je windsurfing alternativou lyžovaní v létě.


Windsurfing (WS) na Velkém Košíři u Litomyšle

  • I pro WS platí to, co pro SUP na Košíři: Přestože Velký Košíř u Litomyšle není nijak rozlehlá vodní plocha, je to klidné místo ideální pro začátečníky. Mělká voda zvyšuje pocit bezpečí. Mělká voda je rychle teplá. Nebudete se bát zkoušet posouvat své hranice a získávat nové dovednosti.
  • Přestože pokročilí budou za velkým Windsurfingem vyrážet na větší plochy v ČR (např. Rozkoš, Velké Dářko, Nové Mlýny) nebo do zahraničí, častější ježdění u nás na Košíři Vám pomůže pilovat techniku (nejen ve vodě ale i na trenažeru na břehu) a nabrat fyzičku. O to více si pak užijete ježdění na větších "loužích" nebo na moři.

S vývojem paddleboardingu nabral windsurfing nový rozměr plně rodinného sportu, kdy jeden windsurfingový komplet pro začátečníka muže využít i několik uživatelů. Dámy mohou například plovák použít po oddělení plachty pro kondiční paddleboarding, muži jako windsurfingový komplet s větší plachtou a děti jako plovák ať již s dětskou plachtou nebo jako paddleboardingové prkno. Podle schopností a potřeb uživatelů jsou možné další kombinace. Jinými slovy, windsurfingový komplet je využitelný jako 3 v 1 pro aktivně strávený čas u vody a společné zážitky.